top of page
< Back

Wobbly Hobby Club League

Saturday, 18 November 2023

Brooklyns Sports Bar, 9 Queensway, Redhill RH1 1QT

Surrey Saracens Subbuteo Club

Event Type ESA

Event Player List

Division 1 Teams


Cardiff Bluebirds

Aaron Skinner

Dave Samuel

David Lauder

Darren Barnes


Derry City

Oisin Mor

Martin Og Bradley

Gareth Christie

Jason Christopher


Glasgow

Tom Burns

Malc Lees

John Halpin

Dave Gladman


Harrow Hawks

Victor Jones

Paul Andreas

Alan Lee

Neil Doherty

Panos Stemitsiotis

Dimitri Stemitsiotis

Rudi Peterschinigg


Kent Invicta

Terry Arnold

Kye Arnold

Dave Collier

Martin Colwell

Steve George


Stanway Flickers

Kevin Cordell

Adam Douglas

Marco Ghigliotti

Alberto Borsani

Ian Welby


White Star

Jeremy Bradley

Kev Dyson

Bob Green

Rob Paterson


Wolverhampton

Justin Scott

Mick Hammonds

Richard Badger

Gage Badger

Chris Bedford


Yorkshire Phoenix

Paul Lawrenson

Sam Curtis

Mark Farrell

Cayne Matthews


Division 2 Teams


Andover & Solent

Connor Gregory

Dave Hunter

Kyle Jamieson

Roger Duckworth

Riley Duckworth

Tim Hill

Nigel Morgan


Bristol

John Lauder

Steve Wonnacott

Craig Purnell

Taylor Randles

Stuart Briffett

Bob Fairbrother


Chasers

Gary Gladwell

Adam Jackson

Mark West

Mark Francis

Steve Moreton

Dave McCartney

Billy Attwood

Jason Kettley

Jerry Whelband


Dewsbury Moor

Tony McCann

Eoin Adams

Ian Sharp

Brendan Ashley


Glasgow TF

Willie fleming

Chad wright

Brian spoors

Ruby Matthews


IPL

Andy Fitzpatrick

Daniel Fitzpatrick

Gerry Harrington

Marco Barqueira

Joe Harrington


London & Surrey

Gianluca Zucchelli

Tony Banks

Lee Fenton

Alex Fenton

Simon Goodman


Pedmore

Simon Bodily

Richard Roper

Graham Harwood

Rob Jones

Alex Scott


Solent

Malc Jamieson

Steve Smith

Nigel Pestelle

Paul Izard

Chris Burford


Woburn

Ian Aggett

Phil Holmes

John Cooper

David parsons

Main Event

Division 1 Results


Session 1

Cardif Bluebirds 4 vs 0 Kent Invicta

Harrow Hawks 2 vs 1 Glasgow


Session 2

Stanway Rovers 3 vs 1 Derry City

White Star 0 vs 2 Yorkshire Phoenix


Session 3

Wolverhampton 4 vs 0 Kent Invicta

White Star 1 vs 0 Glasgow


Session 4

Stanway 2 vs 2 Yorkshire Phoenix

Cardiff Bluebirds 2 vs 0 Derry City


Session 5

Wolverhampton 0 vs 0 Harrow Hawks

Glasgow 2 vs 1 Kent Invicta


Session 6

Cardif Bluebirds 2 vs 2 White Star


Session 7

Yorkshire Phoenix 2 vs 1 Derry City

Stanway Rovers 3 vs 1 Glasgow


Session 8

Wolverhampton 2 vs 2 Derry City

Cardiff Bluebirds 0 vs 2 Yorkshire Phoenix


Session 9

Derry City 2 vs 1 Kent Invicta

Stanway Rovers 1 vs 0 Harrow Hawks


Session 10

Cardiff Bluebirds 1 vs 2 Glasgow

Wolverhampton 1 vs 3 Yorkshire


Session 11

Wolverhampton 2 vs 2 Glasgow

Stanway Rovers 2 vs 0 White Star


Session 12

Cardiff Bluebirds 0 vs 3 Harrow Hawks

Yorkshire Phoenix 3 vs 1 Kent Invicta


Session 13

Harrow Hawks 3 vs 0 Kent Invicta

Glasgow 2 vs 2 Derry City

Wolverhampton 1 vs 3 White Star


Session 14

Cardiff Bluebirds 2 vs 2 Stanway Rovers


Session 15

White Star 2 vs 1 Kent Invicta

Glasgow 0 vs 4 Yorkshire Phoenix


Session 16

Wolverhampton 1 vs 3 Stanway Rovers

Harrow Hawks 2 vs 1 Derry City


Session 17

Wolverhampton 1 vs 1 Cardiff Bluebirds

Stanway Rovers 3 vs 1 Kent Invicta

White Star 1 vs 2 Derry City


Final League Table



Winner & Runner-up

Yorkshire Phoenix TFC

Winner

Stanway Flickers SC

Runner-up

Youth Event

N/A

Highest Youth Placement & Runner-up

N/A

Winner

N/A

Runner-up

Plate Event

Division 2 Results


Session 1

Bristol 4 vs 0 Andover/Solent

Solent 2 vs 1 Dewsbury Moor

London & Surrey 3 vs 0 Chasers


Session 2

Woburn 2 vs 2 IPL

Pedmore 1 vs 2 Glasgow TF

Solent 4 vs 0 Andover & Solent


Session 3

Chasers 1 vs 2 Dewsbury Moor

Bristol 2 vs 1 IPL

London & Surrey 1 vs 1 Glasgow TF


Session 4

Woburn 2 vs 2 Pedmore


Session 5

Solent 1 vs 2 Chasers


Session 6

Woburn 2 vs 2 Andover & Solent

Bristol 1 vs 2 Glasgow TF

Pedmore 2 vs 1 Dewsbury Moor

London & Surrey 2 vs 1 IPL


Session 7

Solent 2 vs 2 London & Surrey

Pedmore 3 vs 1 Chasers


Session 8

Woburn 0 vs 3 Glasgow TF

Bristol 2 vs 2 Dewsbury Moor

Andover & Solent 0 vs 2 IPL


Session 9

Pedmore 3 vs 1 London & Surrey

Solent 1 vs 3 IPL

Bristol 3 vs 0 Chasers


Session 10

Woburn 2 vs 2 Dewsbury Moor

Glasgow TF 4 vs 0 Andover & Solent


Session 11

Woburn 1 vs 1 Chasers

Bristol 0 vs 3 London & Surrey

Glasgow TF 3 vs 0 IPL


Session 12

Dewsbury Moor 3 vs 1 Andover & Solent

Pedmore 3 vs 1 IPL

Bristol 2 vs 1 Solent


Session 13

Woburn 2 vs 1 London & Surrey

Chasers 1 vs 2 Andover & Solent


Session 14

Woburn 3 vs 1 Solent

Dewsbury Moor 2 vs 2 Glasgow TF


Session 15

Bristol 0 vs 3 Pedmore


Session 16

London & Surrey 3 vs 1 Andover & Solent

Chasers 0 vs 4 Glasgow TF

Dewsbury Moor 1 vs 1 IPL


Session 17

Pedmore 1 vs 2 Solent


Session 18

Woburn 2 vs 2 Bristol

Pedmore 2 vs 0 Andover & Solent

Solent 1 vs 2 Glasgow TF

London & Surrey 4 vs 0 Dewsbury Moor

Chasers 0 vs 4 IPL


Final League Table



Winner & Runner-up